Elektrośmieci – Nowe PSZOK-i na terenie Warszawy

Szanowni Państwo,

wiosenne, przedświąteczne porządki za pasem. Informujemy, gdzie mieszkańcy mogą oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w Warszawie.

Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno wyrzucać do śmietnika ani zostawiać w altankach śmietnikowych. Takie odpady powinny trafić do specjalnych pojemników lub punktów zbiórki.

Mieszkańcy Warszawy mają kilka możliwości pozbycia się elektroodpadów, a najwygodniejszą z nich jest bezpłatny odbiór bezpośrednio z domu. Poza dużymi sprzętami, można pozbyć się w ten sposób również mniejszych telewizorów i monitorów.
Aby skorzystać z usługi wystarczy skontaktować się np. z organizacją ElektroEko dzwoniąc pod numer telefonu 22 22 333 00 lub wypełnić formularz online na www.elektrosmieci.pl. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, gazu czy wodociągu) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Przy okazji można również pozbyć się małego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można również oddać samodzielnie, w czterech Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-ach) na terenie Warszawy:
• przy ul. Płytowej 1 (dzielnica Białołęka), tel. 22 811 08 53
• przy ul. Zawodzie 1 (dzielnica Mokotów), tel. 22 185 52 51
• przy ul. Tatarskiej 2/4, (dzielnica Wola), tel. 22 39 10 100
• przy ul. Kampinoskiej 1 (dzielnica Bielany), tel. 22 39 10 100

Mniejsze elektroodpady można zostawić w odpowiednio oznakowanych pojazdach – tzw. Mobilnych Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-ach).

Szczegóły dotyczące funkcjonowania PSZOK-ów i MPSZOK-ów można znaleźć na stronie warszawa19115.pl.

W stolicy funkcjonuje też 19 punktów do zbierania elektroodpadów prowadzonych przez ElektroEko – dwa na Bemowie i po jednym w każdej z pozostałych dzielnic. Mieszkańcy mogą oddać do nich zużyty sprzęt w soboty w godzinach 10:00-14:00.

Mniejsze elektroodpady (o wymiarach 20x50x40 cm) można całodobowo zostawić w jednym z 50 zielonych kontenerów, które od listopada ubiegłego roku służą mieszkańcom kilkunastu dzielnic. Dokładne lokalizacje można sprawdzić na stronie www.elektrosmieci.pl.

Dodatkowe miejsce na oddanie małych elektroodpadów mają mieszkańcy Bemowa, Bielan i Woli. W dzielnicach tych działają tzw. Miejskie Punkty Elektroodpadów (MPE). W ogólnodostępnych pojemnikach można zostawić zużyte baterie, przepalone żarówki, opakowania po tonerach, ładowarki oraz zbędne płyty CD i DVD. Dokładne lokalizacje MPE są podane na stronie warszawa19115.pl.

Wszystkie informacje dotyczące możliwości pozbycia się elektroodpadów w stolicy są dostępne na stronie warszawa19115.pl.