•  +48 22 440-74-00
  •  sekretariat@smwola.com.pl
  •  01-466 Warszawa, Powstańców Śląskich 104 lok. 227

We wszystkich placówkach OKiE SM WOLA prowadzona jest różnorodna działalność kuturalno - edukacyjno - sportowa. Są pracownie: komputerowa, plastyczna, sale lektoratowe, sala do zajęć ruchowych oraz imprez kulturalnych dla mieszkańców i ich rodzin.

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do soboty zarówno  w godzinach porannych jak i popołudniowych.

Nasza oferta jest ciekawa i różnorodna, proponujemy następujące zajęcia:

warsztaty malarskie, zajęcia plastyczne, naukę gry na instrumentach klawiszowych (pianino, keyboard), naukę gry na gitarze, taneczne oraz zajęcia baletowe. W naszym ośrodku działa również szkółka szachowa, a co miesiąc odbywają się turnieje szachowe. Nie zapominamy o najmłodszych mieszkańcach naszej spółdzielni, z myślą o nich działają świetlice dziecięce dla dzieci 2,5 - 4 letnich oraz prowadzone są  zajęcia edukacyjno - muzyczne dla dzieci 1,5 - 3 letnich.

Organizujemy dla mieszkańców i ich dzieci letnie i zimowe warsztaty oraz zimowy bal ,,Niech zabłyśnie dla nas gwiazdka".Na co dzień organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty muzyczne i imprezy okolicznościowe, działają Kluby Seniora.

Współpracujemy z licznymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, w naszych ośrodkach prowadzone są zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej oraz  jogi. W okresie wiosna - jesień jesteśmy współorganizatorami rajdów rowerowych dla naszych mieszkańców.

Organizujemy cykliczne turnieje piłki siatkowej,nożnej, koszykowej a także plażowej.
Od kilku lat organizujemy także turnieje badmintona, a naszą tradycją są turnieje oldbojów.

W kawiarenkach Ośrodków można wypić kawę, herbatę lub napój chłodzący, zjeść słodkiego batonika, a jeżeli nie jesteśmy głodni ani spragnieni możemy oddać się strawie duchowej podziwiając prace plastyczne uczestników naszych zajęć, przeczytać aktualną prasę, skorzystać z biblioteki lub obejrzeć wiadomości.

Dokładamy wszelkich starań by z naszego Ośrodka każdy wychodził zadowolony i chętnie do nas wracał, tworzymy ciepłą rodzinną atmosferę. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o osobach pracujących w OKiE SM WOLA, ich zaangażowanie w tworzenie kultury znajduje swoje odzwierciedlenie w dobrej współpracy z Dzielnicą Bemowo, jak również  z innymi podmiotami zajmującymi się krzewieniem kultury wśród mieszkańców

Mimo zmian jakie na przestrzeni lat wprowadzono w Ustawie o Spółdzielniach Mieszkaniowych działalność kulturalno - edukacyjno - sportowa w SM WOLA jest prowadzona i do chwili obecnej spotyka się z  akceptacją mieszkańców jak i Zarządu  oraz Rady Nadzorczej, gdyż niewiele warszawskich spółdzielni może poszczycić się podobnymi osiągnięciami.