•  +48 22 440-74-00
  •  sekretariat@smwola.com.pl
  •  01-466 Warszawa, Powstańców Śląskich 104 lok. 227

We wszystkich placówkach OKiE SM WOLA prowadzona jest różnorodna działalność kuturalno - edukacyjno - sportowa. Są pracownie: komputerowa, plastyczna, sale lektoratowe, sala do zajęć ruchowych oraz imprez kulturalnych dla mieszkańców i ich rodzin.

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do soboty zarówno  w godzinach rannych jak i popołudniowych.

Nasza oferta jest ciekawa i różnorodna, proponujemy następujące zajęcia:

warsztaty malarskie, zajęcia plastyczne, naukę gry na instrumentach klawiszowych (pianino, keyboard), naukę gry na gitarze, taneczne, baletowe, naukę języków obcych, zajęcia przygotowujace do egzaminów do gimnazjów, matury a także do zdobycia certyfikatów językowych, działa szkółka szachowa, co miesiąc odbywają się turnieje szachowe. Nie zapominamy o najmłodszych mieszkańcach naszej spółdzielni, z myślą o nich działają świetlice dziecięce dla dzieci 2,5 - 4 letnich oraz prowadzone są  zajęcia edukacyjno - muzyczne dla dzieci 1,5 - 3 letnich.

Organizujemy dla mieszkańców i ich dzieci letnie i zimowe warsztaty, festyny: z okazji Dnia Dziecka oraz zimowy ,,Niech zabłysnie dla nas gwiazdka", a na co dzień organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty muzyczne i imprezy okolicznościowe, działają Kluby Seniora.

Współpracujemy z licznymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, w naszych ośrodkach prowadzone są zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej oraz  jogi, jesteśmy organizatorami festynów integracyjnych, wspomagamy wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. W okresie wiosna - jesień jesteśmy współorganizatorami rajdów rowerowych dla naszych mieszkańców.

Organizujemy cykliczne turnieje piłki siatkowej, koszykowej oraz plażowej. Zainicjowalismy działania na rzecz upowszechniania wśród naszych mieszkańców  wiedzy nt. zjednoczonej Europy organizując wieczory przybliżajace kulturę poszczególnych państw  jednocześnie nie zapominając o naszej ojczyźnie - organizujemy wieczory kultury regionalnej.

 

W kawiarenkach Ośrodków można wypić kawę, herbatę lub napój chłodzący, zjeść słodkiego batonika, a jeżeli nie jesteśmy głodni ani spragnieni możemy oddać się strawie duchowej podziwiając prace plastyczne uczestników naszych zajęć, przeczytać aktualną prasę, skorzystać z biblioteki lub obejrzeć wiadomości.

Dokładamy wszelkich starań by z naszego Ośrodka każdy wychodził zadowolony i chętnie do nas wracał, tworzymy ciepłą rodzinną atmosferę. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o osobach pracujących w OKiE SM WOLA, ich zaangażowanie w tworzenie kultury znajduje swoje odzwierciedlenie w dobrej współpracy z Dzielnicą Bemowo, jak również  z innymi podmiotami zajmującymi się krzewieniem kultury wśród mieszkańców

Mimo zmian jakie na przestrzeni lat wprowadzono w Ustawie o Spółdzielniach Mieszkaniowych działalność kulturalno - edukacyjno - sportowa w SM WOLA jest prowadzona i do chwili obecnej spotyka się z  akceptacją mieszkańców jak i Zarządu  oraz Rady Nadzorczej, gdyż niewiele warszawskich spółdzielni może poszczycić się podobnymi osiągnięciami.

Od ponad 30 lat na osiedlach Bemowo I/II i IV , a od 17 lat na osiedlu Górce spotykają się seniorzy.

Kluby seniora liczą 91 osób.

 

Klubowicze odbywają cotygodniowe spotkania w ośrodkach w bezpośrednim sąsiedztwie swoich domów.

Szczególnie uroczyste są spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, Dnia Seniora,, kiedy to nasi podopieczni otrzymują upominki.

 

Do kalendarza imprez w klubie seniora weszło organizowanie wycieczek.

Co roku seniorzy odbywają krótsze lub dłuższe wypady, dotychczas zwiedzili: Wilno, Rzym, Sandomierz, Kraków, Wejherowo, Trójmiasto, Kazimierz Dolny

oraz wiele innych ciekawych miejsc.

 

Ponadto uczestniczyli w pięciodniowych wyjazdach pobytowych w okresie wakacji byli w Białce Parczewskiej,

Zamku Czocha w Leśnej, w Rucianem Nida, seniorzy uczestniczą w imprezach i koncertach organizowanych dla mieszkańców.

 

 

Klub Seniora UŚMIECH

Spotkania OKiE SM WOLA ul. Powstańców Śląskich 108A/22

środa godz. 14.00

Przewodnicząca Stanisława KAMIŃSKA

 

 

Klub Seniora SŁONECZKO

filia OKiE SM WOLA ul. Bolkowska 2C

piątek godz. 16.00

Przewodnicząca - Krystyna KOZIEŁ

 

Ośrodek Kultury i Edukacji SM WOLA prowadzi odpłatne zajęcia edukacyjno - sportowe.

Formą ogólnodostępną  i nieodpłatną są działania kulturalne i rekreacyjne:

1. Wieczory poetycko-muzyczne

2. Spotkania z ciekawymi ludźmi

3. Poranki teatralne dla najmłodszych

4. Wystawy plastyczne i fotograficzne

5. Festyny, pikniki

 

Dyrektor Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA

Pełnomocnik Zarządu  Jolanta ŁUKASIAK

tel. 22 405 61 71

tel.  506 164 063

 

Ośrodek Kultury i Edukacji SM WOLA

01 - 466 Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 108 A. lok. 22

tel./ fax. 22 405 61 71, 22 638 51 40

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rachunek bankowy:

ING 98 1050 1025 1000 0090 3073 4215


 

 Zajęcia baletowe

 

Zajęcia odbywają się:

wtorek i czwartek

I grupa dzieci w wieku 3 - 4 lata, godz. 16.30 - 17.15

II grupa dzieci w wieku 4 - 5 lat, godz. 17.20 - 18.20

instruktor Daria Kochańczyk - Dominiak

 

 

Tańce w kręgu

 

Zajęcia odbywają się:

 wtorek 14.00-15.00

Nie ma znaczenia wiek, nie potrzeba również partnera.

Instruktor mgr Ewelina Michalik

Przyjmujemy zapisy.

 


 

Budowanie konstrukcji z klocków Lego pod opieką instruktora wzbogacone o naukę podstaw języka angielskiego

kreatywne zajęcia dla dzieci 3 -10 lat

środa godz. 18.00.-19.00 (3 - 5 lat)

 

 

Zajęcia rozwijają motorykę rąk, ćwiczą pamięć, wyciszają i niwelują napięcia układu nerwowego, wspomagają ćwiczenia zalecane przy dysleksji i dysgrafii,

uczą twórczego i przestrzennego myślenia, odblokowują dzieci nieśmiałe, uczą pracy w zespole i cieszenia się z sukcesów innych, są świetną zabawą.

 


 

 Kurs przygotowujący do obowiązującej matury z matematyki

na poziomie podstawowym

 

Kurs obejmuje 30 spotkań po 90 min.

 

Zapewniamy:

- zajęcia w małych grupach

- materiały do ćwiczeń

- możliwość wnoszenia opłat w ratach.

 

Przyjmujemy zapisy.

 


 

 

Matplaneta

 

Zajęcia odbywają się:

wtorek godz. 16.30 - 20.00

środa godz. 16.30 - 18.10

środa godz. 18.20 - 20.00 (komputery)

 czwartek

godz. 16.30 - 20.00

godz. 18.20 - 20.00 (komputery)

 sobota

godz. 09.00 - 12.40 (komputery)

 godz. 09.00 -14.35

 


 

Nauka gry na gitarze

Zajęcia odbywają się:

poniedziałek godz. 14.30 - 20.00 

piątek godz. 15.10 - 20.10

zajęcia prowadzi Marcin Wolak

 

 

Nauka gry na instrumentach klawiszowych

Zajęcia odbywają się:

poniedziałek godz. 15.30 - 20.00

środa godz. 13.45 - 17.30

Zajęcia prowadzi mgr Andrzej Kurczak

 

Nauka gry na pianinie

Zajęcia odbywają się:

wtorek, środa, piątek

godz. 14.00 - 20.30

Zajęcia prowadzi mgr Dorota Siarkiewicz -  Byszewska

 

 


 

Plastyka

 

Zajęcia odbywają się:

poniedziałek

I grupa godz. 17.00 - 18.00

II grupa godz. 18.00 - 19.00

Zajęcia prowadzi mgr Beata Laprus - Madej


wtorek

I grupa godz. 17.00 - 18.00

II grupa godz. 18.00 - 19.00

Zajęcia prowadzi mgr Beata Laprus - Madej


środa

godz. 17.00 - 18.00

 

czwartek

I grupa godz. 17.00 - 18.00

II grupa godz. 18.00 - 19.00

Zajęcia prowadzi mgr Beata Laprus-Madej

 

piątek

godz. 15.45 - 16.45

Zajęcia prowadzi Paulina Stankiewicz

 

I grupa godz. 17.00 - 18.00

II grupa godz. 18.00 - 19.00

III grupa godz. 19.00 - 20.00

Zajęcia prowadzi mgr Beata Laprus - Madej

 


 

Szkółka szachowa

 

Zajęcia odbywają się w środę

I grupa godz. 17.30 - 18.30

II grupa 18.30 - 20.00

prowadzi mgr Adam Umiastowski

 


 

Warsztaty malarskie

 

Zajęcia odbywają się w środę:

godz.18.15 - 20.15

prowadzi mgr Jarosław Madej

 

 

 


 

Kurs przygotowujący do matury z języka angielskiego

przyjmujemy zapisy

 

Język angielski dla dzieci HELLO DADDY

poniedziałek

godz. 16.10 - 17.10

wtorek

 gr. I godz. 16.10 - 17.10

gr. II godz. 17.10 - 18.10

środa

godz. 16.10 - 17.10

czwartek

gr. I godz. 16.10 - 17.10

gr. II godz. 17.10 - 18.10

 

Język angielski dla dzieci 2 - 7 lat TEDDY EDDIE

wtorek i czwartek godz. 16.03 - 18. 00

 

Kurs przygotowujący do egzaminu BEC

Business English -  język angielski specjalistyczny w zakresie: administracja, handel, finanse/bankowość, księgowość.

Kurs przygotowuje do egzaminów Business English Certificate organizowanych przy University of Cambridge przy British Council.

Przyjmujemy zapisy.

 

Kurs przygotowujący do egzaminu First Certificate in English

(roczny lub dwuletni)

W programie: czytanie ze zrozumieniem, pisanie, zastosowanie języka, rozumienie ze słuchu, rozmowa.

Egzamin przeprowadza British Council.

Przyjmujemy zapisy.

 

Kurs przygotowujący do egzaminów TELC

Certificate in English A2

Certificate in English B1

Certifikat TELC to międzynarodowy dokument, potwierdzający znajomość języka obcego. Został stworzony w oparciu o program ramowy Rady Europy

i jest honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Przyjmujemy zapisy.

 


Druk i modelowanie 3D

 

 

 

 


 

Gimnastyka dla Pań

 

wtorek i czwartek

18.30 - 19.15

instruktor Dorota Kamień

 

Pilates

czwartek

I grupa godz. 09.00 - 10.00

II grupa godz. 10.00 - 11.00

instruktor Grażyna Bakuła

 

Joga

środa

I grupa godz. 18.30 - 19.45

II grupa 20.00 - 21.15

instruktor Małgorzata Maria Ustupska - Burcon

 


 

 zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych dostosowane do grup wiekowych

 

 ZUMBA GOLD

wtorek i czwartek

godz. 19.30 - 20.20

instruktor Natalia Krzemieńska

 

ZUMBA FITNESS

 wtorek, czwartek

godz. 20.30 - 21.30

instruktor Natalia Krzemieńska

 

ZUMBA KIDS

poniedziałek

godz. 18.15 -19.00

środa

godz. 16.30 - 17.15

Instruktor Natalia Krzemieńska

Przyjmujemy zapisy.

 

 

Zumba to przede wszystkim świetna zabawa podczas której nie zdajemy sobie sprawy, że intensywnie ćwiczymy. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę. Osoby początkujące nie muszą znać kroków tanecznych aby łatwo odnaleźć się podczas zajęć.

Zumba Gold - zmodyfikowane zajęcia skierowane do osób w wieku 50+; kobiet w ciąży, osób po zabiegach, urazach, dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem.

Zumba Kids - zajęcia dla dzieci 4 - 12 lat zawierające specjalne choreografie tańców hip-hop, reggeaton, cumbia i więcej.

Taniec jazzowy dla początkujących z elementami stretchingu - ćwiczenia na koordynację, podstawowe pozycje i kroki jazzowe, ćwiczenia nad oddechem.

Taniec jazzowy jest także środkiem do ekspresji własnych emocji i dobrej zabawy.


 

Karate Kids

 

poniedziałek

grupa I godz. 16.30 - 17.15

grupa II godz. 17.20 - 18.05

instruktor Michał Szklanko


 

Otwarte zawody szachowe dla dzieci do lat 8 (ur. 2009 i młodszych)

o Puchar  OKiE SM WOLA

Tempo gry: 15 min. dla zawodnika na partię, 7 partii, system szwajcarski.


Otwarte zawody szachowe PIERWSZE KROKI

dla dzieci w wieku do 12 lat (ur. 2005 i młodszych)

Tempo gry: 20 min. dla zawodnika na partię, 7 partii, system szwajcarski.

 

Otwarte zawody szachowe SZACHBEM (ur. 2004 i starsi)

Tempo gry: 20 min. dla zawodnika na partię, 7 partii, system szwajcarski.

WARUNKIEM ROZEGRANIA TEGO TURNIEJU JEST UDZIAŁ MINIMUM 8 OSÓB.

 

Organizator i miejsce rozgrywek: OKiE SM WOLA ul. Powstańców 108A lok.22

Wpisowe do Turnieju  - 20,- zł

Rodzeństwo - wpisowe 10,- zł od osoby

Nagrody: W każdym turnieju przewidziane są nagrody rzeczowe dla najlepszych.

Przez cały rok prowadzona jest punktacja, nagrody roczne będą wręczane w czerwcu 2018r.

Zapisy do turnieju: godz. 9.30

Rozpoczęcie rozgrywek: godz. 10.00

 

 

Terminarz rozgrywek

16 września 2017r.

14 października 2017r.

18 listopada 2017r.

 9 grudnia 2017r.

13 stycznia 2018r.

10 lutego 2018r

10 marca 2018r.

14 kwietnia 2018r.

12 maja 2018r.

 9 czerwca 2018r.


 

Zajęcia umuzykalniające

dla dzieci w wieku 3 - 5 lat.

Zajęcia ukierunkowują muzyczne predyspozycje dziecka do rytmiki, śpiewu, muzykowania i tańca.

 

Przyjmujemy zapisy.


 

 Świetlica dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat

 

Zajęcia w obu świetlicach prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00.

W programie: zajęcia ruchowe, plastyczne, logopedyczne, zabawy w grupie, spacery, czytanie bajek

 

 


 

Zajęcia edukacyjno-muzyczne dla dzieci w wieku 1,5 do 3 lat

Poniedziałek godz. 09.00 - 10.00

 Przyjmujemy zapisy.

 

 Dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z rodzicami.

Program oparty jest na wspólnej zabawie, śpiewie, ćwiczeniu koncentracji uwagi, pamięci słuchowej i wyobraźni, zdobywaniu podstawowych umiejętności gry na prostych instrumentach.


 

Zajęcia kinezjologii edukacyjnej metodą Pawła Dannisona

 

Zajęcia usprawniają pamięć, koncentrację, przyswajanie wiedzy. Korygują dysleksję, dysgrafię, dysortografię.

Przyjmujemy zapisy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ośrodek Kultury i Edukacji SM WOLA prowadzi odpłatne zajęcia edukacyjno - sportowe.

Formą ogólnodostępną  i nieodpłatną są działania kulturalne i rekreacyjne:

1. Wieczory poetycko-muzyczne

2. Spotkania z ciekawymi ludźmi

3. Poranki teatralne dla najmłodszych  

4. Wystawy plastyczne i fotograficzne

5. Festyny, pikniki.

 

 

 

01-464 Warszawa, ul. Bolkowska 2C

tel./fax.  22 436 34 20

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rachunek bankowy:

ING 98 1050 1025 1000 0090 3073 4215

 

 


 

 

Zajęcia baletowe odbywają się w poniedziałek i środę

Dzieci w wieku 4 lat i starsze

 godz. 18.00 - 19.00

instruktor  mgr Anna Waśko

 Przyjmujemy zapisy


 

Budowanie konstrukcji z klocków Lego pod opieką instruktora wzbogacone o naukę podstaw języka angielskiego

kreatywne zajęcia dla dzieci 4 -10 lat

 

 czwartek 17.00 - 18.00

 

Zajęcia rozwijają motorykę rąk, ćwiczą pamięć, wyciszają i niwelują napięcia układu nerwowego, wspomagają ćwiczenia zalecane przy dysleksji i dysgrafii,

uczą twórczego i przestrzennego myślenia, odblokowują dzieci nieśmiałe, uczą pracy w zespole i cieszenia się z sukcesów innych, są świetną zabawą.

 Przyjmujemy zapisy


 Kurs przygotowujący do obowiązującej matury z matematyki

na poziomie podstawowym

 

Kurs obejmuje 30 spotkań po 90 min.

 

Zapewniamy:

- zajęcia w małych grupach

- materiały do ćwiczeń

- możliwość wnoszenia opłat w ratach.

 

Przyjmujemy zapisy

 

 


 

Matplaneta

 

Zajęcia odbywają się:

wtorek w godz. 16.30 - 20.00

środa w godz. 18.20-20.00

sobota w godz. 09.00 - 12.45

 

 


 

 

Nauka gry na gitarze

 

Zajęcia odbywają się: 

poniedziałek i piątek

godz.  15.00 - 20.30

Zajęcia prowadzi mgr Grażyna Czerniawska

 

Nauka gry na pianinie

 

Zajęcia odbywają się: 

poniedziałek i piątek

godz. 15.00 - 20.30

Zajęcia prowadzi mgr Grażyna Czerniawska

 


 

Plastyka

 

Zajęcia odbywają się:

poniedziałek i czwartek

godz. 17.00 - 18.00

Zajęcia prowadzi Jarosław Madej

wtorek 

godz. 17.00 - 18.00

Zajęcia prowadzi Paulina Stankiewicz

 

 


 

Szkółka szachowa

 

 

Zajęcia odbywają się w poniedziałek

I grupa godz. 17.15 - 18.15

II grupa 18.15 - 19.15

prowadzi mgr Adam Umiastowski

 


 

Warsztaty malarskie

 

Zajęcia odbywają się:

poniedziałek i czwartek

godz.18.15 - 20.15

prowadzi mgr Jarosław Madej

 

 


 

Kurs przygotowujący do egzaminu BEC

Business English -  język angielski specjalistyczny w zakresie: administracja, handel, finanse/bankowość, księgowość.

Kurs przygotowuje do egzaminów Business English Certificate organizowanych przy University of Cambridge przy British Council.

Przyjmujemy zapisy

 

Kurs przygotowujący do egzaminu First Certificate in English

(roczny lub dwuletni)

W programie: czytanie ze zrozumieniem, pisanie, zastosowanie języka, rozumienie ze słuchu, rozmowa.

Egzamin przeprowadza British Council.

Przyjmujemy zapisy.

 

Kurs przygotowujący do egzaminów TELC

Certificate in English A2

Certificate in English B1

 

Certifikat TELC to międzynarodowy dokument, potwierdzający znajomość języka obcego. Został stworzony w oparciu o program ramowy Rady Europy

i jest honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Przyjmujemy zapisy.

 


 Druk i modelowanie 3D 

 

Przyjmujemy zapisy

 


 

Gimnastyka dla Pań

poniedziałek i środa

godz. 19.15 - 20.00

instruktor mgr Monika Shein - Szpala


wtorek

I grupa godz. 18.15 - 19.00

II grupa godz. 19.05 - 19.50

instruktor mgr Monika Shein - Szpala

 

czwartek

I grupa godz. 18.15 - 19.00

II grupa godz. 19.05 - 19.50

instruktor mgr Monika Shein - Szpala


Gimnastyka rehabilitacyjna

czwartek

godz. 20.00 - 20.45

instruktor mgr Monia Shein -Szpala

Przyjmujemy zapisy

 


 

ZUMBA

wtorek godz. 20.00 - 20.45

sobota godz. 9.00 - 9.45

Przyjmujemy zapisy

 

 

ZUMBA KIDS

sobota godz.10.00-10.45

Przyjmujemy zapisy

 

 

 

Zumba to przede wszystkim świetna zabawa podczas której nie zdajemy sobie sprawy, że intensywnie ćwiczymy. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę. Osoby początkujące nie muszą znać kroków tanecznych aby łatwo odnaleźć się podczas zajęć.

Zumba Gold - zmodyfikowane zajęcia skierowane do osób w wieku 50+; kobiet w ciąży, osób po zabiegach, urazach, dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem.

Zumba Kids - zajęcia dla dzieci 4 - 12 lat zawierające specjalne choreografie tańców hip-hop, reggeaton, cumbia i więcej.

Taniec jazzowy dla początkującychz elementami stretchingu - ćwiczenia na koordynację, podstawowe pozycje i kroki jazzowe, ćwiczenia nad oddechem.

Taniec jazzowy jest także środkiem do ekspresji własnych emocji i dobrej zabawy.

 

Przyjmujemy zapisy

 


 

Karate Kids

 

dla dzieci w wieku 4 - 7 lat

wtorek godz. 16.15 - 17.00 I grupa

wtorek godz. 17.05 - 17.50 II grupa

instruktor Michał Szklanko


 

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci

 czwartek  godz. 17.15 - 18.00

 

Zajęcia obejmują zestawy ćwiczeń wykonywane pod okiem rehabilitanta, które:

- zmniejszają wady postawy,

- korygują wady stóp,

- kształtują prawidłową postawę,

- sprzyjają budowaniu sportowej sylwetki.

Przyjmujemy zapisy

 


 

Zajęcia umuzykalniające

dla dzieci w wieku 3 - 5 lat.

Zajęcia ukierunkowują muzyczne predyspozycje dziecka do rytmiki, śpiewu, muzykowania i tańca.

 

Przyjmujemy zapisy


 

 Świetlica dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat

 

Zajęcia w obu świetlicach prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00.

W programie: zajęcia ruchowe, plastyczne, logopedyczne, zabawy w grupie, spacery, czytanie bajek, zajęcia umuzykalniające (rytmika).

 


 

Zajęcia kinezjologii edukacyjnej metodą Pawła Dannisona

 

Zajęcia usprawniają pamięć, koncentrację, przyswajanie wiedzy. Korygują dysleksję, dysgrafię, dysortografię.

przyjmujemy zapisy